Hakkımızda

SORGU

500.000 ziyaretçi firma, hizmet ya da ürün sorguluyor.

KAYITLAR

50.000 firma, ürün, hizmet kayıtlı.

SAYFA GÖRÜNTÜLEME

1.000.000 yerliara.com'da sayfalar görüntüleniyor.

GİRİŞİMCİ

5.000 girişimci yerliara.com'da araştırma yapıyor.

YERLİARA’YI YAKINDAN TANIYIN. DOKÜMANI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN!

İçinde bulunduğumuz süreçte; yerel kabiliyetlerimiz, yerli teknolojilerimiz hiç olmadığı kadar önemli hale geldi. Tam da bu günler için, iş dünyasının önde gelen STK’ları ve bileşenleri tarafından hayata geçirilen; iş dünyasının ilk arama motoru ve sosyal medyası www.yerliara.com önemli bir ihtiyaca çözüm sunuyor.

Yerliara.com’u En Verimli Nasıl Kullanırım?

  • Yerliara’da firmanız yer alıyorsa; kurumsal mail adresiniz ile üye olup, mevcut profili sahiplenebilir ve ücretsiz olarak geliştirmeye başlayabilirsiniz.
  • Eğer firmanız yoksanız Yerliara.com’da yine ücretsiz olarak bireysel ve kurumsal profil oluşturabilirsiniz
  • Kurumsal üyelikle birlikte, kendi firma profilinizi geliştirebilirsiniz. Ayrıca platformdaki 50’binden fazla firma profillerini inceleyebilir, takip edebilir, paylaşabilir, beğenebilirsiniz.
  • Çevrenizde hangi teknolojilerin üretildiğini hangi tedarikçilerin yer aldığını harita uygulaması ile görebilirsiniz.
  • Yeni çıkan yerli teknolojilerden anında haberdar olursunuz.
  • Firmanızın profillerini farklı dillerde de oluşturarak kendinizi globalde de tanıtabilirsiniz.
  • com Blog-haber sistemi ile 7-24 nitelikli haberlere ulaşabilirsiniz
  • Yazılı basında yaşanan daralmaya bir alternatif olarak, yerliara.com Blog sayfaları sizlerden gelecek yenilikleri duyurmak için tasarlandı. Bülten gönderim listenize iletisim@yerliara.com mailini eklemenizi rica ederiz. Bu sayede bültenleriniz platformumuzda yayınlandığı gibi 50 bin yerliara kullanıcısına da e-posta olarak da ulaşır.

 

Aramalarda En Doğru Sonuca Nasıl Ulaşırım?

  • Yerliara’daki 50 bin firma profiline kategori listelerinden veya arama çubuğuna firma ismi yazarak ulaşabilirsiniz.
  • Eğer ürün veya hizmet arıyorsanız; Arama çubuğuna ulaşmak istediğiniz ürün veya hizmeti yazmaya başlayabilirsiniz. Arama çubuğundaki yönlendirmeler sizi en doğru sonuca ulaştırır. Ancak bu yönlendirmeleri kullandığınızda karşınıza daha az firma profili gelecektir. Eğer daha fazla sonuç almak istiyorsanız, aramak istediğiniz ürünü tam olarak yazarak ‘ARA’ tuşuna basınız.

İHRACATINIZA DA KATKI SAĞLAR

İş dünyasının yeni arama motoru ve sosyal medyası yerliara.com ihracata açılan kapı oldu. Platform bünyesindeki 50 binden fazla şirket profili 50’den fazla ülkede görüntülenme aldı. Covit-19 pandemisinden dolayı dijitale taşınan iş dünyası, yerliara.com’daki görüntülendiği ülkenin resmi diline göre açılan profil sayfaları sayesinde ihracatta yeni işbirlikleri sağlamaya başladı. 

ÖNEMLİ NOT: (Ancak yine de İngilizce ya da hedef pazarınızın dilinde de profil oluşturmanız görüntülenme sayınızı artırır)

MAVİ TIK NEDİR?

Profillerde görülen mavi tık o firmanın onaylı bir kullanıcı tarafından oluşturulduğunu gösterir. Mavi tık alan firmalar arama sonuçlarında ön sıralarda görünür.

Yerliara.com Hakkında;

KOBİ’leri, yazılım firmalarını ve girişimcileri bir araya getiren www.yerliara.com Türkiye’nin ilk yüksek teknolojili ürün, yazılım ve girişimci arama motoru ve sosyal medyası olarak kuruldu. Veri tabanında bugün itibarıyla 50 binden fazla firma ve on binlerce ürün barındıran www.yerliara.com yerli ürün tedarikini kolaylaştırmayı hedefliyor. yerliara.com’un çözüm ortakları arasında Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) İstanbul Sanayi Odası (İSO), İTÜ ARI Teknokent, Vodafone, TÜYAP, İMSAD, TAYSAD, EVSİD, TİAD, MİB, AİMSAD, İMES ve PAGEV gibi 30’a yakın yakın güçlü kurum yer alıyor. Türkiye’de ciddi bir eksik olarak karşımıza çıkan ürün ve şirket bazındaki yerlilik oranlarının ölçümlenmesi www.yerliara.com sayesinde sağlanacak. Takip edilebilir ve düzenli olarak açıklanan bir endeks oluşturulacak. Bu sayede Türkiye’nin ürün ve sektör bazındaki yerlilik karnesi düzenli olarak incelenebilecek.

Yerliara.com Türkiye Ofisi
Faaliyetlerini İTÜ ARI Teknokent bünyesinde sürdüren yerliara.com ülkemiz için yeni çağda yerli olan ürün, firma, yazılım yada girişimcileri erişilebilir kılmak ve yerli olan ürün, firma, yazılım yada girişimcilere daha etkin imkanlar sağlamak amacıyla çalışmaya devam ediyoruz.

Adres: İTÜ MAGNET
Reşit Paşa Mah. Katar Cad. ARI 4 Binası No: 2 / 50 / 6  34467 Sarıyer – İstanbul